New Hair New Look

Witam Was bardzo serdecznie!

 

Dziś znów poruszymy temat polityki, Czarnego i Białego Protestu, kościoła in vitro itp. Nie no, oczywiście żartuję…

Dziś wzięłam się za bardzo lekki temat, który według mnie jest warty obgadania i przemyślenia. Jest to temat, który dotyka nas szczególnie w etapie tego ‚trudnego wieku’. Więc jeśli zdołałeś przeczytać ten post do tych słów to gratuluję i prawdopodobnie ten post tyczy się także Ciebie!

Nie będę Wam prawić morałów, bo nie od tego tu jestem, nie jestem też ani rodzicem, ani pedagogiem, żeby profesjonalnie opowiadać Wam o Waszych problemach. Jednym z nich może być twierdzenie, że ich nie posiadacie. Ale uwierzcie mi, w tym świecie zwykła rzecz może stać się nie lada problemem. Ten post nie ma na celu nikogo obrażać, dyskryminować oraz psuć Wam kolorowy światopogląd, tylko w obiektywny sposób przedstawić Wam, jak to widzę ja – osoba, która doświadczyła pełno takich sytuacji oraz która widziała takie sytuacje u bliższych lub dalszych znajomych.

Mianowicie pewnie nie możesz się odczekać, kiedy w końcu ujawnię, o czym ten post jest. I tak, dowiadujesz się o tym dopiero w czwartym, pechowym akapicie. Mój post zamierzam zrobić o ‚nieodpowiednim środowisku’. Wiem, brzmi to trochę nudno i poważnie, ale jeśli jeszcze to czytasz, to znaczy, że jeszcze Cię nie odstraszyłam, więc poświęć mi jeszczę parę chwil (i sobie też).

Ahh środowisko… Świetni ludzie, może imprezy? Niezależnie, czy prowadzisz życie kogoś przed monitorem 24/h, czy życie imprezowicza, niestety, jesteś podatny mniej lub bardziej na złe środowisko.

Jako zwykła dziewczyna mocno wierzę, że każdy człowiek jest dobry, a to, że ktoś na pozór jest zły musi mieć jakiś głębszy powód. Więc zamiast ocenisz daną osobę i zaczniesz ją wyzywać, bo ktoś powiedział o niej to, a drugi tamto, jeśli już tak interesuje Cię jej prywatne życie, to dowiedz się co u niej spowodowało tę negatywną energię. Czy robienie sobie wroga naprawdę będzie Ci na rękę?

Kolejna sprawa to… bezpośrednio: ludzie, którzy mają na Ciebie bardzo zły wpływ psychiczny, ale nie możesz odciąć pępowiny, bo wmawiasz sobie, że jesteś od nich zależny! Niestety, mój drogi, muszę Cię rozczarować. To ty decydujesz, co robisz ze swoim życiem (do momentu, gdy nie działasz na szkodę drugiej osoby), a nie Twoja koleżanka/Twój kolega, która zapomniała, kim jest naprawdę. Niektórzy ludzie się po prostu nie zmienią, bo pochłonęło ich inne środowisko i łatwo nie zrozumią, co się z nimi dzieje. Więc nie wmawiaj sobie wiecznie, że rozmowa pomoże, bo w tym momencie zawsze sobie przypomnij, ile takich rozmów było i od kiedy to się ciągnie. Naprawdę chcesz być czyimś cieniem?

Następna zbliżona sprawa. Grupa ludzi, która ma na Ciebie zły wpływ. Ja mam to już za sobą. Teraz żyję w zgodzie i szczęściu. Powiem Ci, że czasami trzeba się ogarnąć i uwierzyć, że są lepsi. Oczywiście nie mówię tu o dobieraniu sobie znajomych i przyjaciół! Po prostu uwierz, że jesteś tak wspaniałą osobą, że zasługujesz na kogoś kto to doceni i czasem powie ci miły, motywujący komplement.

I jako wisienka na torcie… nasi znajomi w takiej sytuacji. Trudno im to uświadomić, że trafili w złe towarzystwo, ale im jest tak wygodnie i nie widzą minusów. Nie jestem pewna, czy zwykła rozmowa pomoże, bo to zależy od człowieka. Musisz jednak pamiętać, że im szybciej się za to weźmiesz, tym lepiej. I tutaj WAŻNE! Pamiętaj, że to życie konkretnej osoby i nie możesz jej mówić, co robić, po prostu musisz jej klarownie wytłumaczyć jak to wygląda z podglądu osoby trzeciej. Musisz jej uświadomić, że środowisko ma ogromny woływ, ale to człowiek się zmienia. Wszystkie plotki, sprawy od których ludzie powinni się trzymać z daleka, ale niestety ciekawość ludzka jest bezczelna. To właśnie wyniszcza tę osobę.

I na tym już zakończę tę moją drugą pracę. Mam nadzieję, że kilka osób zrozumiało niektóre istotne rzeczy. A ja przypominam, że nie próbuję Wam układać życia, ale obiektywnie opisać prawdę.

A teraz zapraszam do obejrzenia moich najnowszych zdjęć ☺


moje social media! ♥

SNAPCHAT – ngfordream

INSTAGRAM – anastaziuk_

FACEBOOK – aga anastaziuk

DUBSMASH – agaanastaziuk

MUSICAL.LY – skajbi

Kontakt – anastaziuk@interia.pl

 

BODY – Zara

JEANS – House

SHOES – Deichmann

BACKPACK – House

zdjęcia wykonane koło ruin kościoła św. Mikołaja, Głogów, dn. 10 września, fot. Natalia Nowak

 

Mogą Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *