Simple Post

Witam Was po krótkiej (może nie aż tak bardzo krótkiej) przerwie. Dzisiaj mała lekka pogadanka i z góry pragnę przeprosić wszystkie osoby, które poczują się urażone za moje błędy, ponieważ jest aktualnie po północy, ale jakoś tak wyszło, że dopadło mnie natchnienie…

Jak już mogliście zauważyć, kocham tworzyć długie zdania z mnóstwem przecinków, spójników itd. Jakoś już tak mam i muszę z tym żyć.

Hmm… Mogłabym Wam się aktualnie rozpisać znowu o ludzkich błędach, skrytykować pewne postacie lub środowiska, albo po prostu ponarzekać, ale chcę uniknąć tego, żeby ludzie nazywali mnie hipokrytką. Ostatnio popełniam dużo błędów i uważam, że to byłoby niesprawiedliwe, gdybym krytykowała kogoś za postawę, która czasem przejawia się też u mnie. Za to mogę Wam obiecać, że jak tylko nauczę się popełniać mniej błędów, to od razu Was doinformuję, tym samym udowadniając, że się da!

Osoby, które odwiedzają tę stronę dzielą się na trzy typy. Pierwszy typ to ludzie, którzy czytają dokładnie słowo w słowo moje wypociny, szukając błędów, niedopowiedzeń lub po prostu czegoś, co im poprawi humor (oczywiście mówię o „cichej krytyce”). Następna grupa to osoby, które podchodzą do tych tematów z dystansem, a zarazem wiedzą, że to, co piszę nie jest przeze mnie wymyślone, bo spotykają się z tym na co dzień. Tę grupę najbardziej cenię, bo potrafią dać mi motywację, a zarazem dorzucą trochę konstruktywnej krytyki, która jest dla mnie (i dla wszystkich) jak najbardziej na plus! Trzecia grupa to tzw. neutrale. Przychodzą tu raczej dla zabicia czasu, pooglądania sesji, poszukania inspiracji, ale nie zagłębiają się w tekst.

Dużo osób, należących do grupy pierwszej, to osoby, które w jakimś stopniu wpasowują się w postawy, które często na swoim blogu przywołuję. Najczęściej są to postawy negatywne. Spokojnie, wcale Wam się nie dziwię. Jeśli czytasz jeden z moich postów i masz wrażenie, że piszę go o postawie, z którą masz coś wspólnego, to będzie Twoja reakcja obronna. Obrócenie mojej krytyki w jeden z najgorszych rzeczy, jakie czytałeś w internecie. Jesteśmy ludźmi, jesteśmy Polakami. Nie łatwo przychodzi nam przyznanie się do własnych błędów oraz samo zauważenie ich. O wiele przyjemniejsze i łatwiejsze jest szukanie błędnych argumentów do obrony swojej osoby lub po prostu wytykanie błędów innych. Spokojnie, każdy tak ma w mniejszym lub większym stopniu. Razem ze mną.

Ostatnio ktoś mnie zapytał, czy interesuję się psychologią. Hmm, to trudne pytanie. Z jednej strony jest to dość poważna dziedzina jak na mój wiek, zwłaszcza, że ponoć jestem na etapie „buntowania się”. Z drugiej strony osoby młodsze zajmują się innymi poważnymi i niebanalnymi rzeczami. Jeśli tak masz, to wiedz, że Cię podziwiam za chęci i motywację. Nie mam podręczników o egzystencji człowieka, sposobie jego myślenia i odbierania świata zewnętrznego. Nie szukam w internecie artykułów o tej tematyce. Wszystko, co robię i co piszę, to tylko moje obserwacje. Aczkolwiek, nie zaprzeczę, że ludzie są niezwykle ciekawi. Ich poglądy, różnice, podobieństwa. To niesamowite. Tyle nas łączy, ale jesteśmy zupełnie inni i to wspaniałe, że to tylko od nas zależą relacje z innymi i nasza przyszłość. Lubię pomagać osobą, zwłaszcza, jeśli są w sytuacjach, z jakimi ja miałam do czynienia. Zawsze staram się coś doradzić, w jakimś stopniu pomóc, chociaż jestem w pełni świadoma, że dana osoba nie musi mnie wcale posłuchać i na 90% i tak zrobi to, co chciała.

Na sam koniec pragnę obiecać, że zrobię wszystko, żeby dodawać jak najwięcej postów, zwłaszcza, że zbliżają się ukochane wakacje, na które wszyscy tak bardzo czekamy!

Miłego oglądania!

 


 

♥moje social media!♥

SNAPCHAT – ngfordream

INSTAGRAM – anastaziuk_

FACEBOOK – aga anastaziuk

FACEBOOK FP – agnieszka anastaziuk – blog

MUSICAL.LY – skajbi

Kontakt – anastaziuk@interia.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia wykonane dn. 22. lutego 2017 r., fot. Anna Korolewicz

 

 

Mogą Ci się również spodobać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *